Duş Kapılarından Sabun Artıkları Nasıl Temizlenir?

0
866
Duş Kapılarından Sabun Artıkları Nasıl Temizlenir
Duş Kapılarından Sabun Artıkları Nasıl Temizlenir

Cam duş kapılarından sabun artıkları nı çıkarmak için ve duş kabininin yeni gibi görünmesini sağlamak için neler yapabilirsiniz? Cam duş kapıları hakkında iyi ve kötü şeyler var. Ev sahipleri sabun artıklarının temizliği yüzünden evlerine cam duş kabini almaktan çekiniyor. Sabun hayatın doğal parçasıdır. Duşunuzdan sabun artıklarını temizlemeyi öğrenmeniz kadar, duşunuzu nasıl koruyacağınızı öğrenmenizde önemlidir.

Sabun Köpüğüne Neden Olur

Hepimizin bildiği temizlenmek için su ile birlikte kullandığımız sabunun erimesi sonucu sabun köpüğü oluşur. Sabun köpüğü ile ilgili deneyimlerimiz, su kalitesine ve banyo tercihlerine bağlı olarak değişebilir ancak bir dereceye kadar cam, duş kapıları, fayans, vinil, duş perdeleri ve küvette savaştığınız bir şeydir. En çok camda görülür.

Sabunu Temizle

Sirke ile Sabun Köpüğü Nasıl Temizlenir

Bir sprey şişesinde, biraz beyaz sirke ile biraz bulaşık deterjanını karıştırın. Cam kapıya püskürtün ve çözeltinin duşta damlacıklar oluşturmasına izin verin. Yüzeyi yaklaşık 20-30 dakika sonra bezle tamamen kuruyana kadar ovarak kurutun.

Amonyak ile Sabun Artığı  Nasıl Temizlenir
Kauçuk eldiven giyin ve tuvaleti havalandırın. Bir sprey şişesinde,  bir kısım amonyak, üç kısım suyu karıştırın ve sabunlu yüzeyini püskürtün. Yüzey hala ıslakken sabun pisliğinin gevşemesi için kaba bir fırça kullanın. Yüzeyi amonyaklı solüsyondan tamamen temizledikten sonra, tamamen kurutun. 
Boraks ve Karbonatla Sabun Artığı Nasıl Temizlenir?

Boraks ve kabartma tozu, su ile karıştırılarak bir macun oluşturulabilir. Her ikisi de doğal olarak aşındırıcıdır, bu onları büyük bir temizleyici yapar. Sabun köpüğünü gevşetmek için macunu cam yüzey üzerine uygulamak için nemli bir sünger kullanın, sonra durulayın. Yüzeyi tamamen kurutun.

Not: Banyoyu temizlerken sirke veya amonyak ile klorlu bir çamaşır suyunu aynı anda karıştırarak temizlemekten kaçının. Amonyak veya sirke, çamaşır suyunla karıştığında zehirli bir dunam ortaya çıkarır.

Sabun Artığını Nasıl Önlenir?
Bu basit basit ipuçlarını deneyin:
  • Sprey şişesini duş kabininde tutun ve her kullanımdan sonra camı çabuk fırçalayın. Camı durulamak için zaten akan suyu kullanın ve tamamen kurutun.
  • Bir sabun yerine sıvı sabun veya vücut şampuanını tercih edin. Sıvı sabun, durulamayı kolaylaştır, daha seyreltiktir ve suyla reaksiyonu katı sabundan farklıdır.
  • Özel kremler gibi yağlı ürünlerden kaçının. Bunları kullanmanız gerekiyorsa, duş temizliği konusunda daha gayretli olun.
  • Her kullanımdan sonra duşu kurutmayı alışkanlık edinin. Bir silecek kurutma işlemini çok daha kolaylaştırır. Ayrıca, yıpranmayı önlemek için duş duvarlarını silip süpürmek için kullanışlı bir havlu bulundurmanız da yararlıdır.
  • Havayı kurutmak için kapıyı açık bırakın.

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%