Alexander Semenov, Okyanusun Derinliklerindeki Şaşırtıcı Yaratıkları Fotoğrafladı

0
938
Alexander Semenov, Okyanusun Derinliklerindeki Şaşırtıcı Yaratıkları Fotoğrafladı
Alexander Semenov, Okyanusun Derinliklerindeki Şaşırtıcı Yaratıkları Fotoğrafladı

Deniz biyolojisi uzmanı Alexander Semenov‘un fotoğraflarını gördükten sonra, eminim benim gibi bu canlılara olası tepkiniz Bu nedir? O nedir olmuştur. Semenov neredeyse on yıl boyunca çeşitli araştırma ve keşif projeleriyle sualtı fotoğrafçılığı deneyimini geliştiriyor. Semenov ayrıca Moskova Devlet Üniversitesi’nin Beyaz Deniz Biyolojik İstasyonunda dalış başıdır. Çoğunlukla Arctic okyanusunda bulunan omurgasız hayvanlar üzerine odaklanmaktadır. Deniz analarından su altında bulunan solucanlara kadar yarı şeffaf yaratıkları fotoğrafladı, bunların çoğu hiçbir zaman bu kadar ayrıntılı şekilde ve netlikle belgelendirilmemiştir.

Semenov, bir sanatçı bildirisinde yaptığı çalışmaları paylaşıyor: “Anahtar uzmanlık alanı doğal ortamlarda bilimsel makro fotoğrafçılıktır. Bu uygulama, yumuşak gövdeli planktonik organizmalar veya deniz tabanında yaşayan sabit yaşam formları gibi laboratuvar koşullarında düzgün yaşayamayan hayvanları gözlemlemeyi mümkün kılar. Benim kişisel hedefim, kamera lensleriyle su altı yaşamını incelemek ve insanların deniz biyolojisine olan ilgisini arttırmaktır. Tüm bulgularımı sosyal medya aracılığıyla ve gerçek hayatta kamusal konferanslar, filmler, sergiler ve medya araçlarıyla paylaşarak bunu yapıyorum” diyor.

Burada, Semenov’un Güney Kuril Adaları, Güney Maldivler, Beyaz Deniz ve Akdeniz’e yaptığı seferlerde dahil olmak üzere son bir yılda çektiği fotoğrafların koleksiyonunu görebilirsiniz. Flickr

Leave your vote

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%